Ainesosat: Brutaali sekoitus maailman tulisimpia Chilejä, Valkoviinietikka, Valkosipuli, Suola, Ajwain-siemeniä, Amchoor, Hing-jauhe (Riisijauho, Arabikumi (E414), Asafoetida, Kurkuma), Inkivääriuute.
Ravintosisältö / 100g:
Energiaa: 0 kJ/kcal 0
Rasvaa: 0 g
josta tyydyttyneitä: 0 g
Hiilihydraatit: 0 g
Proteiinia: 0 g
Suolaa: 0.8 g
Säilytä jääkaapissa avaamisen jälkeen.
Janek –
Tulisuus: 3,75/5
Maku: 3/5
Kastikkeessa on erittäin voimakas chilin maku, mutta joukossa tuntuu myös ripaus mausteisuutta. Koostumus on paksu, jopa aavistuksen pyreemäinen. En suosittele aloittelijalle, koska tämä on todella tulista! Tällä saa varmasti potkua ruokaan, kuin ruokaan!
Jaakko (varmistettu kirjoittaja) –
On hyvä ja on tulinen. Vähän tulisempi kuin poppamies scorpion. Makua on aika vaikea kuvailla se on niin erilainen. Salsamainen mutta hyvin tumma. Tilaisin uudelleen.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Maukas ja tulinen. Piristävä yllätys.
Petri K. (varmistettu kirjoittaja) –
Yllättävän vähän poltetta, päällimmäisenä tuntuu jokin rosee-tai viherpippurin kaltainen maku. Toiminee parhaiten kalaruoan kanssa.