Poppamies Habanero Chilikastike 150ml

5,50 

Tässä on kastike, joka kunnioittaa chilin omaa makua ilman turhaa kikkailua. Poppamies Habanero on laadukas ja rehellisen makuinen chilikastike, jossa pääosaa esittää Habanero-chilin jäljittelemätön luonne.

Ensimmäisenä makunystyröille hyppää Habaneron ominainen, raikas hedelmäisyys. Tulisuus on viritetty taitavasti: se on hieman keskitason yläpuolella, tarjoten tuntuvan potkun olematta kuitenkaan liian hyökkäävä. Tämä tekee siitä loistavan yleiskastikkeen, joka toimii niin ruoanlaitossa kuin valmiin annoksen viimeistelyssä pöytämausteena.

Tämä kastike on monipuolisuudessaan keittiön aatelia. Se sopii erityisen hyvin merenelävien raikastajaksi ja pataruokien syventäjäksi. Pro-vinkki: Sivele tätä pizzapohjan päälle ennen täytteitä – se antaa pizzalle aivan uudenlaista, salaperäistä särmää!

Alkuperä: Costa Rica

Sisältö: 150 ml

(13 tuotearviota)

Varastossa

EAN: 6430034010579
Parasta ennen: 22.04.2027
Tämä tuote myy nopeasti!

Ainesosat: Vesi, Habanero-chili (35%), Naga Jolokia -chili, suola, sokeriruokoetikka, sipuli, happamuudensäätöaine (etikkahappo), sakeuttamisaine (ksantaanikumi), valkosipuli.

Ravintosisältö per 100g
Energiaa 65kJ/15kcal
Rasvaa 0g
(Joista tyydyttyneitä) 0g
Hiilihydraatteja 4g
-josta sokeria 2g
Proteiinia 1g
Suola 4,6g

Gluteeniton, laktoositon, vegaaninen.

Lisätiedot

Paino 0,3 kg (kilogramma)
🌶️Tulisuus

Chililajike

,

13 arviota tuotteelle Poppamies Habanero Chilikastike 150ml

  1. Julius

    Yksi suosikkikastikkeistani poppamieheltä. Tulisuus tuntuu hyvin, mutta ei ole liian voimakas. Tämä kastike on loistava valinta, jos haluaa tulisuuden tunnetta mukavasti sivumakuna, mutta ei kuitenkaan niin paljon, että se korostuu liikaa. Hedelmäinen maku maistuu vahvasti tulisuuden ohella. Tällä kastikkeella on aloittelijoidenkin hyvä lähteä liikkeelle.

  2. sami (varmistettu kirjoittaja)

  3. Juha (varmistettu kirjoittaja)

  4. Nimetön (varmistettu kirjoittaja)

    Todella hyvän makuinen. Voisi olla vähän tulisempaa omaan makuun mutta kannattaa maistaa.

  5. Arttu Heinonen

    Todella hyvä kombinaatio makua ja kevyttä tulisuutta:)

  6. jarmo salminen (varmistettu kirjoittaja)

    Paras tähän asti

  7. Tomi Eloranta

    Jatkuvassa käytössä oleva ”pöytämauste”, erinomainen maultaan.

  8. Nimetön (varmistettu kirjoittaja)

    Loistava ja maukas kastike

  9. Johannes (varmistettu kirjoittaja)

    Poppamies ei Habanero Hot Saucella petä! 4/5

  10. Akseli L. (varmistettu kirjoittaja)

    Hyvä perussoosi mihin vaan ruokaan. Habaneron maku tulee mukavasti, ja kivan pehmeä ja helppo tulisuus. Tulee laitettua aikalailla kaikkeen paitsi kaurapuuroon 🙂

  11. red

    ei kukaan ole kommentoinut hintaa?
    150ml tätä poppamiehen habaneroa on melkein saman verran hinnassa kuin x-hot 500ml siipiweikoilta.
    muuten ok.

  12. Pettynyt

    Todella mietoa. Katselin että tässä on enempi habaneroa, kuin tabascon habanerossa mutta silti tabasco on 100% tulisempi. Tää on ihan vauvasuille tehty.

  13. Nimetön (varmistettu kirjoittaja)

    Perus varma soosi

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *