Ainesosat: Chilit (omenapuulla savustettu punainen Jalapeno, Chipotle, Habanero), limemehu, agave -nektari, aprikoosi (lisätty askorbiinihappoa E300), omenaviinietikka, omenamehu, tomatillo, suola, paahdettu valkosipuli, valkosipuli, sipuli, salaattipiikkiputki, juustokumina, mustapippuri, sellerin siemen.
Hot Ones Los Calientes Barbacoa Hot Sauce 148ml

27,90 €
Los Calientes Barbacoa kunnioittaa alkuperäistä barbeque -kulttuuria makupaletillaan. Chipotle -paprikan syvät maanläheiset sävyt sekoittuvat omenapuulla savustetun punaisen Jalapeñon kanssa herättäen henkiin muinaisen grillin olennaiset elementit: maa, savu ja lämpö. Makeat aprikoosit ja happamat tomatillot tasapainottavat ja täydentävät kirkkaita sitrushedelmien sävyjä, kun taas culantro ja kumina lisäävät kastikkeeseen monitahoisuutta. Keskitulinen Habaneron polte leviää lämpimästi kielen yli. Mikään ainesosa ei ylitä muita, kastikkeeksi tämä on ainutlaatuisen täydellinen! Totaalinen “must have” ja kumppani esim. hitaasti grillissä kypsyville lihoille, grillatuille kasviksille, tacoihin ja paljon muuhun! Hot Ones – Kausi 15 – Siipi 4 – 33.000 Scovillea Alkuperä: USA Sisältö: 148 ml
Out of stock
Additional information
Weight | 0,3 kg |
---|---|
Chililajike | |
Tulisuus |
Lucie R. (verified owner) –
Maistuu hyvä, sopivan tulinen
Erno-Ilari P. (verified owner) –
Erittäin hyvän makuinen kastike.
Antti Moilanen (verified owner) –
Hyvän makuinen ja makeahko. Hyvä tulisuus.
Nimetön (verified owner) –
Marko K. (verified owner) –
Pullo vielä avaamatta
Markus (verified owner) –
Hyvä savuisen makuinen soosi, joka sopii erinomaisesti esimerkiksi siipien kanssa. Lempeä ja miellyttävä lämpö, eli ei ole mikään äärimmäisen tulinen soosi. Tätä on helppo suositella.
Sami (verified owner) –
Kaikki Los calientesit on loistavia.
Nimetön (verified owner) –
Paras barbecue-tyylinen hot soossi. This is Sean Evanss and first we feast. 5/5
Henry (verified owner) –
Aivan mahtava savumainen soosi grillilihalle tai vaikka enchilladaan dipiksi.
Tomi (verified owner) –
Oudohkon makuprofiilin omaava BBQ-tyylinen kastike. Sopii hyvin moneen ruokaan lisukkeeksi, muttei omasta mielestäni varsinaisesti loista missään. Tulisuutta ei käytännössä lainkaan.