Ainesosat: Jalapeno-chili, Aji Amarillo-chili, omenaviinietikka, keltasipuli, korianteri, vihreä sipuli, punainen paprika, rypäleensiemenöljy, ravintohiiva, luomutaateli, Himalajan vaaleanpunainen suola, kuivattu oregano, valkosipulijauhe, paahdetut juustokuminansiemenet.
Savir Foods Jala Pepa Hot Sauce 148ml
9,90 €
Kehittelin tämän reseptin kunnianosoituksena Perulaiselle “Seco”-nimiselle ruoalle, joka on yksi suosikeistani! Valmistettu sekoittamalla tuoretta korianteria, mausteita, valkosipulia, sipulia ja chilipaprikaa ja keitetään sitten kiehuvaksi, jotta lämpö ja makeus ovat täydellisessä tasapainossa.
Josué Rivas – Savir Foods
Hot Ones – Kausi 15 – Siipi 2 – 4000 Scovillea
Alkuperä: Texas / USA
Sisältö: 148 ml
Varastossa
Lisätiedot
Paino | 0,3 kg (kilogramma) |
---|---|
Tulisuus | |
Chililajike |
Valmistaja
Savir Foods

Sami (varmistettu kirjoittaja) –
Hieman mitäänsanomaton, mutta hyvä.
Jenni P. (varmistettu kirjoittaja) –
Tosi kiva vähän miedompi kastike, joka sopii varsinkin meksikolaistyyppiseen ruokaan kuin nyrkki silmään. 😀 Ihan täydellinen soosi esim. tortilloihin tai tacoihin.