Ainesosat: Mustikka, Valkoviinietikka, Ghost Pepper chili, Merisuola, Mustapippuri.
Säilytä jääkaapissa avaamisen jälkeen.
9,90 €
Bravado Ghost Pepper & Blueberry Hot Sauce on ”mitä näet, sitä saat” -tyyppinen kastike. Tässä maistuu selvästi tuoreet mustikat, johon Ghost Pepper -chili antaa oman potkunsa. Yhdistelmän viimeistelee mustapippuri, ja lopputulos on yllättävänkin hyvä. Suosittelemme kokeilemaan esim naudan- tai riistalihan kanssa.
Hot ones – Kausi 3 – Siipi 6 – 28.000 Scovillea
Alkuperä: Houston, Texas (USA)
Sisältö: 148 ml
Vain 1 varastossa
Ainesosat: Mustikka, Valkoviinietikka, Ghost Pepper chili, Merisuola, Mustapippuri.
Säilytä jääkaapissa avaamisen jälkeen.
Paino | 0.3 kg |
---|---|
Tulisuus | |
Chililajike |
Janek (varmistettu kirjoittaja) –
Tulisuus: 2,5/5
Maku: 4/5
Voimakkaasti Naga Jolokian (Ghost Pepper) makuinen kastike, jossa tuntuu myös vivahde mustikkaa ja mustapippuria. Keskitulinen polte. Mustikan maku ei ole niin voimakas kuin saattaisi olettaa. Hyvä kastike jos tykkäät Naga Jolokian mausta (esim. Poppamiehen Naga Jolokia chilikastike). Koostumus juokseva, joten varo kaataessasi tätä, ettei tule puoli pulloa kerralla! 🙂
Urho –
Tämä kastike on koostumuksen ja maun puolesta kuin tulista mustikkamehua. Sinänsä ihan hyvää, mutta en ole vielä keksinyt mihin ruokaan tätä käyttäisin.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Lasse P. (varmistettu kirjoittaja) –
Mustikkaisuus tulee mukavasti esille ja sopivasti poltetta. Olisin toivonut kastikkeen olevan hieman paksumpaa, sillä on erittäin juoksevaa.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Mikko M. (varmistettu kirjoittaja) –
Mustikka ja tulisuus samassa paketissa. Eihän se huono voi olla. Eihän?
Tessa A. (varmistettu kirjoittaja) –
Todella hyvä kastike. Mustikka maistuu hyvin. Loistavaa suklaakakun kanssa!
Lauri (varmistettu kirjoittaja) –
Koostumus turhan juoksevaa kiinteän ruoan päällä eikä mustikan maku pääse tarpeeksi esiin.
Rasse-setä –
Liian vetinen kastike ja tumma violetti värikin näyttää hieman erikoiselta ruoan päällä. Kuitenkin ihan maukas ja yllättävän tulinen (ei missään nimessä liian).
Mikko M. (varmistettu kirjoittaja) –
ON! Tästä kun sotkee kreikkalaisesta jugusta kastikkeen niin ai että.
Lucie R. (varmistettu kirjoittaja) –
Yammy
Antti Moilanen (varmistettu kirjoittaja) –
Oli ihan kivan erinlainen ja hyvä tulisuuskin.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Nice fruity taste, heat tangible, perhaps a bit too liquid for my taste – however good to use in pasta dishes or in sauces.
Verner (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä, melko erikoinen, koska mustikka maistuu selkeästi.